Tipy na výlet

Krkonoše nabízí různorodé aktivity pro každého

Zážitky z výletů vám zůstanou navždy

Přemostění Labské přehrady

Jízda na laně dlouhá 120 metrů, lano je zavěšeno ve výšce 25 metrů podél přehradní hráze Labská. Adrenalin. Rychlost. Výška a výjimečný zážitek.

Pivovar Trautenberk

Pivovar patří do rodiny krkonošských minipivovarů a najdete ho v obci Horní Malá Úpa. Ochutnat zde můžete několik výborných speciálů.

Pramen Labe

Krásný výlet k prameni jedné z nejdelších řek Evropy. Najdete zde barevné znaky 26 významných měst, jimiž Labe na své cestě k moři protéká. 

Aktivity pro rodiče s dětmi

Stezka korunami stromů

Skvělý výlet do korun stromů s výhledem na Jánské Lázně. Stezka je od apartmánu vzdálena cca 3 km, autem je to pouhých 5 minut. 

Relax Park Pec pod Sněžkou

V relax parku se vyřádí především děti, bobová dráha je dlouhá 900 m. Dále se zde nachází areál plný prolézaček, dlouhých adrenalinových skluzavek a velikých trampolín.   

Naučná stezka okolo lomu

Naučná stezka kolem aktivního vápencového lomu přímo v Černém Dole. Délka stezky je 4 km a seznámíte se zde s historií těžby vápence

Pohádková stezka

Stezka se nachází v Malé Úpě a představí vám Krkonošské pohádky Marie Kubátové. Krásná příroda, zábava i relax pro celou rodinu.

Naučná stezka Svaté Barbory

Krásný vycházkový okruh dlouhý 5 km. Trasa vede rozmanitou horskou krajinou, po cestě je 6 zastávek s kvízovými otázkami nejen pro děti.

Lanovkou na Černou horu

U horní stanice lanovky je v létě otevřen Dětský park Kabinka. Vyzkoušet tu můžete lezeckou stěnu, slackline park, bungee trampolínu, lodičky, šlapací káry i horské koloběžky.

Lanovkou na Medvědín

Nejvýše položené dětské hřiště v České republice se rozkládá v nadmořské výšce 1235 metrů, takže nabízí skutečně nádherný výhled a spoustu atrakcí pro děti. 

Aquapark Špindlerův Mlýn

 Příjemná relaxace po horské túře v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány. K dispozici vířivky, divoká řeka, whirlpooly, masážní trysky, aqua bike a venkovní pláž.


Turistické cíle

Černohorské vodopády

Černohorský potok protéká pod jihovýchodním úpatím Černé hory údolím Těsný důl. Hluboké strmé údolí ukrývá mnoho vodopádů a kaskád. 

Rozhledna Panorama Černá hora

Původně sloup lanové dráhy umístěný v nadmořské výšce 1289 metrů.  Rozhledna vám poskytne krásný kruhový výhled na větší část Krkonoš

Černohorské rašeliniště

K největšímu rašeliništi lesního typu v Krkonoších vede hezká naučná stezka, dlouhá 3 km. Rašeliniště si můžete prohlédnout z 6,5m vysoké rozhledny.

Rozhledna Žalý

Rozhledna z konce 19. století je vysoká 18 metrů a za příznivých podmínek se odsud můžete kochat nádhernými výhledy. 

Modré kameny

Modré kameny jsou tvořené usazeninami z mořského dna a jsou odsud krásné výhledy na Janské Lázně a Rýchory.

Pančavský vodopád

Svou výškou 148 m je nejvyšším v České republice. Nabízí nádhernou podívanou na kaskády, které stékají z Pančavské louky do Labského dolu.

Mumlavské vodopády

Jedná se o jeden z nejmohutnějších vodopádů v České republice a díky tomu je považován za jeden z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších vodopádů v Čechách.

Sněžné jámy

Sněžné jámy jsou přírodní rezervací dvou ledovcových karů o hloubce 215 m. Ve dně Velké Sněžné jámy se nacházejí dvě ledovcová jezírka o hloubce do 1,5 m.


Rozhledna Eliška

Nachází se v nadmořské výšce 632 m uprostřed areálu dělostřelecké tvrze Stachelberg nedaleko Trutnova. Její výška dosahuje 24,5 m a výhled je opravdu luxusní.